Sousedé

Pro lepší paměť

25. srpna 2011 v 13:13
Už několik let nepravidelně poslouchám pořad Českého rozhlasu Rádio Česko s názvem "Příběhy 20. století". Poslední měsíc si ale stahuji nahrávky vyprávění pamětníků nacistického a komunistického režimu několikrát do týdne a poslouchám se zatajeným dechem.
Řekl jsem si, že se podělím o odkazy na stránky naprosto jedinečného projektu, který představuje osudy hrdinů všedních dní. Osudy lidí, kteří prožili (přežili) kus historie, na který by se nemělo zapomenout proto, aby se už nikdy neopakoval. Zaposloucháte-li se do hlasů minulosti, třeba vám to pomůže uvědomit si - tak jako mně - jak dobře se nám vlastně žije.

Zvukový archiv ČRo: obsahuje nahrávky, které si můžete poslechnout online nebo si je stáhnout ve formátu mp3 nebo jako podcast.

Paměť národa: webové stránky celého projektu, které obsahují také dobové fotografie, dokumenty aj.

Post Bellum: web občanského sdružení, které za projektem Paměť národa stojí.

Drobná potěšení

6. července 2011 v 21:21
Jak jsem avizoval, o prázdninách bude reverendův videoblog vypadat jinak. Podle časové kapacity sem budu dávat videa, která mě nějakým způsobem zaujala.

To dnešní je komentováno krásnou řečtinou, přeloženou jednoduchými anglickými titulky. Pokud neovládáte ani základy angličtiny, stejně doporučuji video zkouknout a vydržet na pointu. Nebojím se, že byste ji "nechytili".

Top Ten aneb Desatero

4. ledna 2010 v 15:15
Skoro to podle posledních pár příspěvků vypadá, že mám videoblog :) Tak přidávám další snímek... Tentokrát z Vítkova pískoviště - blogu, který určitě stojí za to navštívit.

Motyli reality show

26. září 2008 v 19:19
O, jak bych si pral, abych tento originalne genialni nazev vymyslel ja! Avsak ta hlava pomazana sedi na krku Patrikovi.
Oc jde? O nadherny pribeh, kterak Stvoritel dal dve sva stvoreni dohromady... Nema cenu to vypravet tady. Mrknete se na original:
 
 

Reklama