Kuchyň

Mozaika TV 2012 - ohlédnutí II.

2. ledna 2013 v 6:06 | Jakub Limr
Jaký byl rok 2012 na Mozaika TV? Ve druhém a zároveň posledním dílu se můžete podívat na top 5 videí, kterým jste udělili nejvyšší počet vašich "Líbí se".

Také v novém roce se prostřednictvím vysílacího kanálu na YouTube můžete alespoň virtuálně stát součástí mozaikových nedělí. Ještě víc se ale těšíme na to, že se s vámi budeme moct v Mozaice potkat naživo.

A co se v roce 2013 chystá na Reverendově blogu? Po delší odmlce nás čeká více jak 20dílná série krátkých zamyšlení na téma modlitby a půstu. Začínáme už první lednový víkend spolu se speciálními 21 dny půstu v Mozaice. Přidáte se?!

Mozaika TV 2012 - ohlédnutí I.

31. prosince 2012 v 13:13
Momentálně všechna média bilancují otázkou "Jaký byl rok 2012?" Mozaika TV nezůstává pozadu. Připravili jsme pro vás dvojí ohlédnutí. To dnešní přináší pětici nejsledovanějších videí uplynulého roku. Ve středu se můžete podívat na top 5 s nejvyšším počtem "Líbí se".

Živé příběhy | kompletní série | video

1. srpna 2012 v 16:16
V červenci zažila Mozaika vyprávění ze srdce Mistra příběhů - Ježíšova podobenství. Seriál se uzavřel před několika dny, a tak kompletní sérii najdete na MozaikaTV.

Srpen bude ve znamení hostů. První neděli přivítáme Sašu Štěpánovského z Křesťanského společenství Kutná Hora. Už teď se můžete podívat na videopozvánku celého seriálu s názvem "Srdeční záležitosti".

Slovo na týden [18. - 24. 06. '12]

18. června 2012 v 19:19
Přeji vám krásný týden a na jeho startovní čáře pár slov z mého nejoblíbenějšího žalmu...

D-Tox: Jedovaté myšlenky [video]

29. května 2012 v 7:07
Poslední květnová neděle přinesla poslední díl mozaikového seriálu D-tox. A reverend se nám schovával v krabici z IKEA. Nebylo to proto, že by plánoval stěhování. Život v lepenkové bedně se ale v mnohém podobá životu v myšlenkové pevnosti...

"Víc než cokoliv jiného střež své myšlenky, protože jsou zdrojem života," říká jedno biblické přísloví. Naučte se rozpoznat a odmítnout myšlenky, které vám život otravují.

Dotkni se nebe: Mezi nebem a zemí [video]

24. dubna 2012 v 18:18
Proč kouknout na předposlední díl seriálu "Dotkni se nebe"? Reverendovy nové kšandy tím důvodem určitě nejsou... :-)

Chcete se dotknout nebe a zažít zázrak? Hledejte setkání s Ježíšem. Chcete, aby se zázraky děly skrze vás? Usilujte o to být jako Ježíš. Pak se nebe dotkne země… skrze vás!

"Nejúžasnější věc na zázracích je to, že se skutečně dějí," prohlásil britský spisovatel G. K. Chesterton. Nechceme nad Biblí vzpomínat na to, co se dělo kdysi; necháme se jí inspirovat k tomu, co se má stát dnes. Dubnová série v Mozaice, která otevírá dveře do nadpřirozeného světa Božích divů a zázraků, se pomalu chýlí ke konci...

Dotkni se nebe: Linka důvěry [video]

17. dubna 2012 v 15:15
Tentokrát bylo před kamerou v Mozaice plno. Na vlastní oči uvidíte, jak vypadají pochybnosti :) a jak jim čelit. Uvidíte, jak Bůh překvapil jeden manželský pár zázrakem ze zadní kapsy kalhot. A hlavně uvidíte, že má cenu prosit Boha o zázrak a spojit se s Ním a Jeho mocí prostřednictvím linky důvěry. Třetí část seriálu Dotkni se nebe, který otevírá dveře do nadpřirozeného světa Božích divů a zázraků...

Dotkni se nebe: Wow! [video]

3. dubna 2012 v 8:08
Čtenáře Blesku by na tomhle videu nejspíš zaujalo nejvíc, že osvětlení v KD Médium příliš nelichotí mému novému účesu...

Pro vás ostatní mám daleko zásadnějsí informaci: jedním kliknutím otevřete dveře do nadpřirozeného světa Božích divů a zázraků. O něm je totiž nová série kázání, která měla v Mozaice premiéru první dubnovou neděli. Jak prohlásil britský spisovatel G. K. Chesterton: "Nejúžasnější věc na zázracích je to, že se skutečně dějí." Nechceme proto nad Biblí vzpomínat na to, co se dělo kdysi; necháme se jí inspirovat k tomu, co se má stát dnes.

V první části o tom, že Boží nadpřirozené jednání v nás vyvolává úžas. Už jste ale viděli žasnout Boha? Může se to stát, když poslechneme a vyrazíme jeho zázrakům naproti.

VV: Zbabělá víra [video]

9. března 2012 v 11:11
VV není v tomto případě zkratka nejmenší vládní strany; jde o název seriálu kázání - Viditelná víra -, který jsme v Mozaice rozjeli první březnovou neděli.

Zhasnutý maják je nebezpečnější než skalnatý útes," varuje indické přísloví. Stejné následky může mít i víra, která na nás není vidět. Březnový seriál s názvem "Viditelná víra" ukáže, jak být lidem v našem okolí světlem, aby mohli najít cestu Domů. V první části se dozvíte, že strach je nejčastější důvod, proč svou víru skrýváme a děláme ji neviditelnou. Kde tedy získat odvahu, abychom se nebáli rozsvítit svět kolem sebe?

Citát na víkend [18. - 19. 02.]

17. února 2012 v 18:18
Omlouvám se za angličtinu. Nepřišel jsem ale na to, jak tento citát přeložit, aby si i v češtině zachoval svoji sílu a jednoduchost. V komentářích můžete případně napsat svoje návrhy ;)

Na cestě: Křižovatky

16. ledna 2012 v 6:06
Po delší odmlce je tu opět reverendův videoblog... také delší :) Protože na mě v polovině ledna dolehla angína a já nemohl být na shromáždění Mozaiky, rozhodli jsme se se staršími pro experiment: na marodce jsem nahrál kázání na video a 15. ledna se pustilo na bohoslužbě, namísto tradičního živého kázání. Klasický reverendův videoblog má kolem tří minut. Snad vám tento třicetiminutový nahradí minimálně 10 videí, která jsem od podzimu nestačil natočit.

"Když nevíš, kam pluješ, žádný vítr ti není příznivý," říká jedno moudré přísloví. Na začátku nového roku se proto v Mozaice díváme na to, jak v životě najít cestu, která má smysl a cíl, nebo jak se rozhodovat na křižovatkách života. Druhý díl lednového seriálu pomůže porozumět Boží vůli pro váš život a poradí, jak se rozhodovat, abyste neztratili správný směr. (Další kázání ve formátu mp3, včetně těch "Na cestě", najdete na http://bit.ly/s58E7O.)Citát na víkend [07. - 08. 01.]

6. ledna 2012 v 6:06
Citát pro nadcházející víkend je zároveň pozvánkou na lednovou sérii kázání v Mozaice, která má název "Na cestě".

Slovo na týden #46

14. listopadu 2011 v 10:10
S chutí (na Boží slovo) do 46. týdne roku 2011...
[Ve spolupráci s Billy Alexanderem, autorem pozadí obrázku.]

Citát na víkend [12. - 13. 11.]

11. listopadu 2011 v 11:11
Přeji vám víkend, během kterého zjistíte, co všechno Bůh může... a vy s ním!

Slovo na týden #43

24. října 2011 v 12:12
Trochu dramatičtěji do 43. týdne roku 2011...

Slovo na týden #39

26. září 2011 v 4:04
Tak trochu ozvěna Ozvěn z Křesťanského společenství Mozaika. Rozhodopádně (slovy pana Kaplana) přeji týden plný milosti (slovy Ježíše Krista)!

Slovo na týden #38

19. září 2011 v 12:12
Je tu začátek 38. týdne roku 2011 a s ním povzbuzení do všech bojů, které v něm můžou číhat.

Jak naše utrpení oslavuje Boha?

13. července 2011 v 11:11
Jeden z mých největších kazatelských vzorů - John Piper.
Drsné, ale pravdivé...

Slovo na týden #28

11. července 2011 v 16:16
Na posilněnou do 28. týdne roku 2011...

Psí život

15. června 2011 v 12:12
Reverendův videoblog tentokrát opravdu bez reverenda. Zastoupil mě ale někdo, kdo opravdu ví, jaký je psí život - můj přítel Ben.

 
 

Reklama