Srpen 2012

Sametový Elvis aneb Nominace na blog roku 2012

20. srpna 2012 v 15:15 Pracovna
Když jsem v červnu posílal přihlášku do soutěže Blog roku 2012, přál jsem si, aby to vyšlo. A dneska se tenhle můj (malý) sen stal skutečností!

Děkuji všem stálým čtenářům a vítám ty, kteří si na reverendův blog našli cestu poprvé! Pokud byste mě chtěli svým hlasem v soutěži podpořit, stačí jeden klik. Díky za něj!

Porotci vybrali následující citát z mých stránek, aby reverendův blog představili: "Střípek psychoterapie, střípek z managementu a abych měl (nejen) v neděli o čem mluvit, připravuji kázání. Stejně mám ale pocit, že mým nejdůležitějším úkolem je v tom všem dávat maximální prostor Bohu a povzbuzovat druhé, aby ve svých životech pro Ježíše ten prostor vytvářeli. Asi jako u každé práce - někdy mi to jde hůř, někdy líp…"

Nominaci do Blogu roku beru jako příležitost povzbudit ještě víc lidí než v minulosti. Příležitost k povzbuzení vydat se na Cestu. Jak píše Rob Bell v knížce Sametový Elvis:

Každý má nějakou víru - v něco nebo někoho. Všichni jsme věřící. Jako křesťan se jednoduše snažím zorientovat jak žít určitým způsobem; způsobem, o kterém Ježíš učil, že je možný. A myslím, že Ježíšův způsob je ta nejlepší cesta, jak jít životem.

Každý žijeme nějakým způsobem.

Jsem přesvědčený, že odpouštět druhým je lepší způsob života...
Jsem přesvědčený, že mít s druhými soucit je lepší způsob života...
Jsem přesvědčený, že naslouchat moudrosti druhých je lepší způsob života...
Jsem přesvědčený, že být k ostatním upřímný je lepší způsob života...

Také si myslím, že Ježíšův způsob je ta nejlepší cesta, jak jít životem. Myslím si, že Ježíš je jedinečná a jediná Cesta ke skutečnému životu. I k tomu, který nás čeká po životě…

Živé příběhy | kompletní série | video

1. srpna 2012 v 16:16 Kuchyň
V červenci zažila Mozaika vyprávění ze srdce Mistra příběhů - Ježíšova podobenství. Seriál se uzavřel před několika dny, a tak kompletní sérii najdete na MozaikaTV.

Srpen bude ve znamení hostů. První neděli přivítáme Sašu Štěpánovského z Křesťanského společenství Kutná Hora. Už teď se můžete podívat na videopozvánku celého seriálu s názvem "Srdeční záležitosti".