Leden 2012

Na cestě: Křižovatky

16. ledna 2012 v 6:06 Kuchyň
Po delší odmlce je tu opět reverendův videoblog... také delší :) Protože na mě v polovině ledna dolehla angína a já nemohl být na shromáždění Mozaiky, rozhodli jsme se se staršími pro experiment: na marodce jsem nahrál kázání na video a 15. ledna se pustilo na bohoslužbě, namísto tradičního živého kázání. Klasický reverendův videoblog má kolem tří minut. Snad vám tento třicetiminutový nahradí minimálně 10 videí, která jsem od podzimu nestačil natočit.

"Když nevíš, kam pluješ, žádný vítr ti není příznivý," říká jedno moudré přísloví. Na začátku nového roku se proto v Mozaice díváme na to, jak v životě najít cestu, která má smysl a cíl, nebo jak se rozhodovat na křižovatkách života. Druhý díl lednového seriálu pomůže porozumět Boží vůli pro váš život a poradí, jak se rozhodovat, abyste neztratili správný směr. (Další kázání ve formátu mp3, včetně těch "Na cestě", najdete na http://bit.ly/s58E7O.)
Citát na víkend [07. - 08. 01.]

6. ledna 2012 v 6:06 Kuchyň
Citát pro nadcházející víkend je zároveň pozvánkou na lednovou sérii kázání v Mozaice, která má název "Na cestě".


Jakou moc má požehnání [mp3]

3. ledna 2012 v 5:05 Podkroví
Poslechněte si nahrávku kázání z první neděle roku 2012.

Říct o někom něco dobrého má určitě svou váhu. Ale říct to společně s Bohem, to je teprve něco! Úkolem prvního kázání roku 2012 bylo natěšit a připravit srdce na shromáždění plné modliteb za požehnání. Ochutnejte jakou sílu má, když někdo někomu žehná. A na klíče si připněte speciální klíčenku - pokaždé, když se jí dotknete, můžete se požehnáním dotknout životů lidí kolem vás.

Po kliknutí na obrázek budete přesměrování na web Křesťanského společenství Mozaika, kde najdete aktuální mp3 nahrávku a archiv starších kázání.

Ilustrační obrázek: Yasin Öztürk. Použito se svolením.

Slovo na týden #01

2. ledna 2012 v 18:18 Podkroví
A startujeme opět od jedničky! Na prahu prvního týdne roku 2012 přeposílám kousek z Bible, který je snadné přehlédnout, ale který - pokud nad ním zapřemýšlíme - má rozhodně co říct.