Září 2011


Cirkus Motýl

28. září 2011 v 3:03 Chodba
Dnešní vydání reverendova "videoblogu jinak" přináší úchvatný film "Cirkus Motýl" s Nickem Vujicicem v hlavní roli. Udělejte si 20 minut čas a podívejte se, jak úžasnou moc má projevená milost.


Slovo na týden #39

26. září 2011 v 4:04 Kuchyň
Tak trochu ozvěna Ozvěn z Křesťanského společenství Mozaika. Rozhodopádně (slovy pana Kaplana) přeji týden plný milosti (slovy Ježíše Krista)!


Citát na víkend [24. - 25. 9.]

23. září 2011 v 17:17 Chodba
Pondělí patří na reverendově blogu "veršům na týden", středa videoblogu a v pátek bych chtěl občas přidat některý z citátů, které jsem porůznu posbíral. Každý z citátů bude doprovázet fotografie někoho z Mozaiky. Budete tak mít příležitost seznámit se :)


Úder cihlou

21. září 2011 v 11:11 Obývák
Minulý týden jsem sliboval, že vás vezmu do metra. Ajajaj, zapomněl jsem, že jsem tak už učinil skrze psaný článek. Dnes vás tedy svezu svým autem. Nemám sice nablýskaného Jaguára, ani možnost projet se po Chicagu, přesto jsem nejnovější videoblog natočil za volantem... O čem? O tom, že nás někdy probere až rána cihlou.


Slovo na týden #38

19. září 2011 v 12:12 Kuchyň
Je tu začátek 38. týdne roku 2011 a s ním povzbuzení do všech bojů, které v něm můžou číhat.


Můj král

14. září 2011 v 10:10 Podkroví
Dnešní videoblog je ve stylu "jinak", nebo lépe řečeno "odjinud".
(Příští týden se můžete těšit na originální reverendův videoblog. Projedeme se metrem...)


Slovo na týden #37

12. září 2011 v 10:10 Obývák
Povzbuzení do nového týdne aneb Pokud to začneme prakticky žít, to bude bomba!


Mohsova stupnice

8. září 2011 v 11:11 Obývák
Když se vás zeptám, co je to Mohsova stupnice, věděli byste správnou odpověď? Jakmile dodám, že jde o stupnici tvrdosti nerostů, nejspíš si vybavíte tabulku, která začíná měkoučkým mastkem a končí diamantem.


Když se vás zeptám, jaký stupeň tvrdosti má vaše vlastní srdce, věděli byste správnou odpověď? Mám totiž dojem, že naše srdce tvrdnou víc a víc. Vytrácí se schopnost radovat se s radujícími, ztrácí se umění plakat s plačícími. Schází nám soucit. Proto bych vám rád dal tip, jak znovu soucit nalézt. Moje povzbuzení zní: Objevte slzy lidí kolem sebe. A zvlášť se snažte objevit slzy lidí, které považujete za nepřátele. Upřímný soucit se dostaví, když porozumíte tomu, co přivádí lidi k pláči.

Brennan Manning převyprávěl v knize "Otcovo dítě" příhodu spisovatele Stevena Coveyho. Odehrála se, když jel jednoho nedělního rána newyorským metrem. Několik cestujících ve vagónu četlo noviny nebo poklimbávalo. Covey sám byl zabraný do četby, když na další zastávce nastoupil muž s několika malymi dětmi. Během chvilky nastal zmatek. Děti běhaly uličkou tam a zpět, křičely a zápasily spolu. Jejich otec se je ani nesnažil napomenout.

Zvláště starší cestující znervózněli. Stres je vyváděl z rovnováhy. Covey trpělivě čekal. Otec jistě něco udělá, aby byl zase klid: mírné napomenutí, rázný příkaz, nějaký výraz otcovské autority - prostě něco. Nic z toho se ale nestalo. Dusná atmosféra se zvyšovala. Po více než dlouhé chvíli se Covey obrátil k otci dětí a mírným tónem řekl: "Pane, snad byste se měl postarat, aby tu byl zase klid. Řekněte svým dětem, aby se posadily."

"Vím, že bych měl něco udělat," odvětil muž se slzami v očích. "Právě se ale vracíme z nemocnice. Jejich matka před hodinou zemřela a já prostě nevím, co mám dělat."

Upřímný soucit se dostaví, když porozumíte tomu, co přivádí lidi k pláči.

A dám jim jedno srdce a nového ducha vložím do vašeho nitra,
odstraním z jejich těla srdce kamenné
a dám jim srdce masité...
(Ezechiel 11,19; ČSP)

Pozvání na návštěvu

5. září 2011 v 13:13 Chodba
Letos v září je tomu 10 let, co se díky Bohu narodilo Křesťanské společenství Mozaika. Letos je to 10 let, co mám tu čest v Mozaice sloužit. Proto nemůžu a nechci jinak :) a místo klasického videoblogu uvádím video jiné. Sice se tam také mihnu, ale je hlavně o Mozaice...

[Kliknutím na obrázek budete přesměrování na web Křesťanského společenství Mozaika,
kde je video ke shlédnutí. Zároveň je to možnost chvíli se u nás zdržet a na mozaikovém webu zabrouzdat.]