Červen 2011

Eliška má samý!

30. června 2011 v 12:12 Pracovna
Po poněkud nervózním ránu nadešla ta slavná chvíle předávání vysvědčení. A Eliška má samé jedničky :)
(Další foto najdete ve fotogalerii na mém Facebooku - galerie je veřejně přístupná, nepotřebujete být na Facebooku registrováni).

Letní vánoční nálada

29. června 2011 v 16:16 Podkroví
Vánoční nálada v červnu? A proč ne :)

Přidávám drobné upozornění: jde o poslední videoblog v tomto školním roce. I reverend si potřebuje dát přes prázdniny pauzu. To ale neznamená, že blog přestane žít. Zůstaneme dál v kontaktu. Pondělní Slovo na týden bude vycházet pravidelně a jak jen to půjde, ve středu budu přidávat videa mých kolegů, hudebních skupin atd. Takže videoblog bude, ale jinak :) Také mám nápad na článek, který bych sem chtěl dát v horizontu týdne či dvou a bude se jmenovat "Křesťan trpící podvýživou". Krásné léto a veselé Vánoce!


Slovo na týden #26

27. června 2011 v 17:17
Napomenutí/povzbuzení do nového týdne...

Výlet do Šťastné země

25. června 2011 v 22:22 Sklep
Dnes jsme s dětmi vyrazili do Radvánovic do dětského areálu s názvem "Šťastná země". Prožili jsme více jak pět hodin skvělých zážitků na trampolínách, prolézačkách, houpačkách a klouzačkách, zablátili jsme si boty v geoparku a utratili pár čtyřlístků. Rodinám s dětmi můžu jen doporučit - investice 80,-Kč na osobu rozhodně stojí za návštěvu obrovského dětského hřiště.

Připojuji dvě fotky na ukázku (upraveno v Instagramu); další najdete ve fotogalerii na mém Facebooku (galerie je veřejně přístupná, nepotřebujete být na Facebooku registrováni).


Zaostřit na Ježíše

22. června 2011 v 14:14 Podkroví
...i naše srdce někdy potřebuje na oční.


Slovo na týden #25

20. června 2011 v 22:22 Podkroví
Do 25. týdne roku 2011 s otevřenýma očima, abychom viděli... na Něj!


Psí život

15. června 2011 v 12:12 Kuchyň
Reverendův videoblog tentokrát opravdu bez reverenda. Zastoupil mě ale někdo, kdo opravdu ví, jaký je psí život - můj přítel Ben.


Obavy z budoucnosti

14. června 2011 v 12:12 Podkroví
Vždyť Panovník Hospodin nebude činit nic, pokud neodhalil své důvěrné sdělení svým otrokům prorokům (Ámos 3,7; ČSP).

Už týden studuji poslední knihu Bible - Zjevení -, a to pomocí studijního průvodce Kay Arthurové. Nevím, jestli jde v jedné větě použít slova jako "hltám to" a "vychutnávám si to". Nevím, jestli je to z gastroenterologického hlediska možné, ale já to tak mám :)

Během dnešního času nad Biblí mě zaujala myšlenka Kay Arthurové, kterou píše na závěr prvního studijního týdne: "Budoucnost nás může docela strašit, když nevíme, co přijde a kdo ji má pod kontrolou. Proto nám Bůh dal své slovo, kde mimo jiné říká, co budoucnost přinese." Takovým Božím vzkazem o budoucnosti je právě i kniha Zjevení.

Zjevení Ježíše Krista, které mu dal Bůh, aby svým otrokům ukázal, co se má brzy stát. Blahoslavený, kdo předčítá, i ti, kdo slyší slova tohoto proroctví a zachovávají, co je v něm zapsáno, neboť ten čas je blízko (Zjevení Janovo 1,1.3; ČSP).

Někdy přemýšlíme, co po nás Bůh vlastně chce. Co začít u toho, že budeme naslouchat Božím slovům a držet se jich?! Vždyť díky Zjevení víme, co budoucnost přinese a že Bůh to má pod kontrolou!

Slovo na týden #24

13. června 2011 v 13:13 Kuchyň
Do nového týdne s bojovnou náladou :)


Gaučingová perspektiva

8. června 2011 v 16:16 Kuchyň
Život můžeme nahlížet z gaučingové perspektivy a prožít ho ve stínovém poslání. Nebo si můžeme zvolit Boží perspektivu a následovat Boží poslání.

(Video je "vytrženo" ze začátku kázání s názvem "Paradoxy života: Mrtvý je živý". Celé kázání si můžete poslechnout či v mp3 stáhnout zde.)


Facebook &Twitter

8. června 2011 v 10:10 Pošta
Facebookový profil už nějakou chvíli mám: www.facebook.com/jakub.limr.

Včera jsem si poprvé tweetnul: twitter.com/jakublimr.

Slovo na týden #23

6. června 2011 v 6:06 Kuchyň
Přeji 23. týden roku 2011 naplněný láskou! Pošlete ji dál...


Přes palubu

2. června 2011 v 12:12 Kuchyň
Nejnovější videoblog o tom, že stojí za to udělat krok "Přes palubu"...