31 536 000

13. června 2009 v 21:21 |  Podkroví
[Tenhle článek jsem ukradl sám sobě z webu Mozaiky. Ale myslím, že patří i sem...]

"Co po nás teď Bůh vlastně chce?" To je otázka, kterou jsem nedávno dostal během jednoho rozhovoru. Co nás chce Bůh naučit v těchto dnech? Odpověď by se určitě dala podat z různých úhlů pohledu, ale když půjdeme po stopách Boží řeči k našemu sboru, asi bych to shrnul do věty: žij svůj život k Boží slávě každý den v týdnu. Bůh nás intenzivněji než kdykoli před tím volá k tomu, abychom nebyli náboženští nedělní křesťánci, ale abychom svou víru v Něj žili prakticky každý den - v práci, během odpočinku, ve chvílích zábavy i uprostřed starostí. Zkrátka plných 31 536 000 sekund v roce…

Toužebně očekávám a doufám, že v ničem nebudu zahanben, ale veřejně a směle jako vždycky i nyní na mně bude oslaven Kristus, ať životem, ať smrtí (Filipským 1,20). Poprosil jsem apoštola Pavla, aby nám vysvětlil, jak to vlastně myslel. Pavle, máš slovo…

· Toužebně očekávám: tady jsem záměrně použil řecké slovo, které znamená "dychtivě natahovat ruku po něčem". Představte si třeba dítě, které nedočkavě stojí u mámy připravující jídlo, vztahuje ručičku a neustále opakuje: "Ci, ci." Nepíšu tu o náboženské povinnosti. Tohle je scéna nabitá vášnivými emocemi, touhou to fakt mít… Tomu věnuji svou životní energii.

· Doufám, že v ničem nebudu zahanben: nechci, aby se za mě někdy Ježíš musel stydět, a tak přemýšlím o tom, co dělám, jak se chovám, jak mluvím, čím se zabývám v myšlenkách. A všechno zkoumám s otázkou: oslavuje tohle Ježíše, nebo mu to přináší hanbu?

· Jako vždycky i nyní: tahle příslovce času se nedají pochopit jinak. Jde mi o to, aby byl Kristus skrze mne oslaven vždycky, stále, furt, a to i nyní, to jest právě v této sekundě mého života.

· Oslaven Kristus: oslavit Boha - to vám možná zní jako náboženská fráze bez obsahu, nebo si pod tím představíte písničky opěvující Boha. Pro mě to má ale konkrétní a širší význam. Řecké slůvko, po kterém jsem tu sáhl, mimo jiné znamená: zvětšit, vysoce si cenit, ukázat něčí velikost. Suma sumárum, oslavit Krista pro mne znamená, ukázat druhým lidem jak úžasný, veliký a nádherný je. Být zvětšovacím sklem, skrze které druzí uvidí, jaký je Ježíš.

· Ať životem, ať smrtí: můžu použít trochu expresivnější výraz? Tímto jsem totiž chtěl říct, že kašlu na okolnosti. Za všech okolností chci, aby Kristus byl na mně oslaven!

A tak toužebně očekávám a doufám, že v ničem nebudu zahanben, ale veřejně a směle jako vždycky i nyní na mně bude oslaven Kristus, ať životem, ať smrtí (Filipským 1,20).

A ještě bych přidal jednu modlitbu, kterou jsem se kdysi modlil za Filipské. Ona se totiž týká i vás, Božích dětí v Česku:

A za to se modlím, aby se vaše láska ještě víc a více rozhojňovala a s ní i poznání a hluboká vnímavost; abyste rozpoznali, na čem záleží, a byli ryzí a bezúhonní pro den Kristův, plní ovoce spravedlnosti, které z moci Ježíše Krista roste k slávě a chvále Boží (Filipským 1,9-11). Amen!
 


Komentáře

1 _paya _paya | Web | 13. června 2009 v 22:23 | Reagovat

hm. ted sem se zamyslel nad tema 31 536 000 sekundama v roce... tolik casu...

2 rew rew | Web | 14. června 2009 v 9:48 | Reagovat

Spousta, viď?! Taky mě ty miliony trochu překvapily :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama