Vytrzeno z anglickeho denicku: Konference - epizoda pondelni

1. dubna 2009 v 16:16 |  Pracovna

Tak jsem se prave vratil k Dyfrigovi domu z konference pro vedouci Ground Level. Krome vedoucich z Velke Britanie (dalsi zastoupenou evropskou zemi byla CR - hadejte diky komu :) i letos dorazilo par Americanu, a hlavne prekvapive mnoho Africanu (JAR, Zimbabwe). Z deviti rocniku konference jsem jich absolvoval pet, a tenhle byl pro me urcite nejlepsi!

Prvni dva dny jsem absolvoval tři shromáždění. Posledni den, bylo uz jen jedno.

Ale vratme se k pondelku... Záběr kázání byl široký - od knihy Zjevení po boj se zklamáním (divali jsme se do Genesis). De facto všechno známé texty, ale nové úhly pohledu. Hodně MOC to ke mně mluvilo. Objevilo se i téma odpuštění. Něco ve smyslu "Abys mohl žít pro budoucnost, kterou pro tebe Bůh má, pohřbi minulost tím, že odpustíš všem, u nichž je to třeba." Hm, zní mi to jako, že mě tady čeká rentgen srdce. Francois van Niekerk (JAR) měl kázání o mém oblíbeném textu z Exodu 17 - Mojžíš na hoře s holí v ruce, Áron a Chúr mu podepírají ruce, a Jozue pod skálou bojuje. Myslel jsem, že se na tomhle textu nedá najít už nic nového. Já sám jsem na něj kázal asi 3x. A prece. Fantazie! Určitě se to objeví v nějakém mém kázání v brzké budoucnosti.

Když jsem dnes na pódiu viděl Stuarta Bella (hlavní vedoucí Ground Level) a vedle něj jeho bratra Grahama (jeden z užšího týmu vedoucích GL), přemýšel jsem, jak by tohle bylo v české církvi únosné - dva bráchové ve vedení církve. Přemýšlel jsem, kolik podezření by asi vyvolali - jestli tu církev nechtějí nějak ovládnout... Tady se považuje za požehnání, když rodina slouží takhle pohromadě. Zase se to ve mě jitří, taková ta někdy česká malost a malomyslnost, oproti té uvolněnosti tady.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama