Zapomětlivý Bůh

21. října 2008 v 12:00 |  Kuchyň
Ráno jsem si četl sto třetí žalm a totálně mě dostal. Navíc jsem si na podobné téma přečetl zamyšlení mého oblíbeného autora a kazatele Maxe Lucada, které jsem si upravil více k obrazu svému. Něco ke čtení pro čas polední vám tak dnes přinášejí hned tři autoři: již zmiňovaný Max Lucado, moje maličkost a sám Bůh, protože Žalm 103 je originál "made in heaven."

Bůh si schválně nepamatuje naši minulost. Já ani ty ale nezapomínáme. Pořád si pamatujeme. Jsme na tom stejně. Pořád si pamatuješ, co jsi dělal před tím, než jsi se změnil. Ve sklepení srdce pořád straší bubáci včerejších hříchů. Hříchy, které jsi vyznal… Chyby, ze kterých jsi činil pokání… škody, které jste se pokusili napravit, jak jen to šlo…

Ale upřímně. Myslíte si, že Bůh přeháněl, když říkal, že zahodí naše hříchy tak daleko, jako je vzdálený východ od západu? (Dál už to totiž nejde - je to maximální vdálenost!). Opravdu věříte jeho tvrzením typu "Na hřích jejich nevzpomenu více." (Jeremijáš 31,34b; KR)?

Často tomu prostě nevěříme. A tak čas od času potřebujeme připomenout, že Bůh zapomíná…

Dobrořeč, má duše, Hospodinu, nezapomínej na žádné jeho dobrodiní! On ti odpouští všechny nepravosti, ze všech nemocí tě uzdravuje; jak vysoko nad zemí je nebe, tak mohutně se klene jeho milosrdenství nad těmi, kdo se ho bojí; jak je vzdálen východ od západu, tak od nás vzdaluje naše nevěrnosti. (Žalm 103,2-3.11-12)

Celý Žalm 103 si určitě přečtěte zde. Stojí za to (ostatně jako zbytek Bible :))
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama