Naostři, zaostři!

22. října 2008 v 11:11 |  Kuchyň
Mám teď takové zvláštní období, možná bych jej mohl nazvat šábesovým. Míň pracuju a víc hledám Boha (teda - snažím se o to, o obojí :) Vím, že moc potřebuju znát, to co On chce - pro můj život i moji službu, respektive pro celou Mozaiku. Taky od Něj moc potřebuju sílu a odvahu, abych se mohl tím Božím směrem vydat.

Abych Boha viděl, musím zvolnit svůj pracovní rytmus; ze sprintu přejít do klusu a pak… úplně se zastavit. Když běžím, tempo je tak zběsilé, že vše kolem vidím rozmazaně, včetně Ježíše. Tak zpomaluji a zaostřuji… především na Něj.

Ztupí-li se sekera a nenaostří-li se znovu, je nutno víc napnout síly. (Kazatel 10,10).

Je to přesně tak! A sekeru, která maká, nenaostříš. Musíš ji zastavit, přestat s ní pracovat, vydržet tu chvíli nervozity, že momentálně nic neprodukuješ. Když to ale neuděláš, každou minutou budeš muset zabrat víc a víc a víc… Až do chvíle, kdy se sekera úplně zničí.

Připomíná mi to "kauzu mrtvého koně". Co dělat, když zemře kůň a my potřebujeme pokračovat v cestě? Někteří si obstarají větší bič; jiní říkají: "Ale tenhle kůň vždycky jezdil." Další zdvojnásobí příděl krmiva. Pak jsou ti, kteří zapřáhnou více mrtvých koní dohromady, aby se jim lépe táhlo…

Severoameričtí Indiáni na to mají jednoduché moudro: "Když zjistíte, že jedete na mrtvém koni, je třeba sesednout." Boží moudrost jde ale ještě dál, má preventivní charakter: "Starej se o svého koně dobře a nenech ho chcípnout."

Ztupí-li se sekera a nenaostří-li se znovu, je nutno víc napnout síly. (Kazatel 10,10).

Nenastal u tebe čas, abys přitáhl opratě a rozhlédl se po své stáji? Není právě teď čas na to zastavit se a nabrousit sekeru?

 


Komentáře

1 daggie daggie | Web | 25. října 2008 v 23:30 | Reagovat

to je fakt dobrá metafora - "Když zjistíte, že jedete na mrtvém koni, je třeba sesednout." ...tohle můžu potvrdit...a vobčas to bejvá jako procitnutí ze zlýho snu, když zjistíte, že ta kobyla pod váma už notně zapáchá. A vy jste si předtím pyšně mysleli, že jedete na arabským plnokrevníkovi...někdy je lepší jít už jít jenom po svejch :-)

2 ZuzkaS ZuzkaS | 29. října 2008 v 22:54 | Reagovat

Tyjo Kubo dobrej článek, ten Kazatel 10.10 mě dostal. Mimo soutěž - doufám, že doopravdy neexistuje možnost jet na mrtvém koni, že ne?

3 Luky Luky | 10. listopadu 2008 v 18:17 | Reagovat

Ahoj pastore dobrej článek!!!A já Na BLoGU mám už konečně taky článek tak se mrkni

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama