Tak takhle ne, Maruško aneb Pospěš si, Pane?

3. září 2008 v 6:06 |  Kuchyň
Třetího dne byla svatba v Káně Galilejské. Byla tam Ježíšova matka; na svatbu byl pozván také Ježíš a jeho učedníci. Když se nedostávalo vína, řekla Ježíšovi jeho matka: "Už nemají víno." Ježíš jí řekl: "Co to ode mne žádáš! Ještě nepřišla má hodina." (Janovo evangelium 2,1-4)
Svatba v Káně Galilejské je můj hodně oblíbený příběh. Často o něm mluvím jako o "průšvihu v Káně Galilejské". Ženich špatně zabezpečil přípravy na svatební hostinu a dopustil se jednoho z největších faux pas, jaké se na židovské svatbě může přihodit.
Ježíšova matka Marie na to hned reaguje. "Už nemají víno," šeptá Ježíši. Jinými slovy - nastal problém, udělej s tím něco, Ježíši! Vzhledem k Ježíšově reakci lze mezi řádky Mariiny prosby číst: Udělej s tím něco, a to hned! Ale Ježíš Marii napomíná: "Jsou chvíle, kdy se tvoje a Boží hodinky rozcházejí. Co to po mě chceš? Ještě nepřišel ten správný čas."
Na svatbě v Káně měli starosti. Problém, který vyžadoval Ježíšův zásah. Kolikrát máte ve svých starostech podobný pocit jako Marie, že by měl Bůh přijít s řešením teď hned? Kolikrát Boha přesvědčujete, že by si měl přeřídit hodinky podle vás?
Může to znít jako laciná fráze či prázdné utěšování. Ale on to bude nakonec fakt: Boží načasování je vždycky perfektní. Boží hodinky se ani nepředbíhají, ani nezpožďují…
Když se čas naplnil, Bůh poslal svého Syna (Galatským 4,4)
V rukou tvých jsou časové moji (Žalmy 31,16; KR)
Přistupme tedy směle k trůnu milosti, abychom došli milosrdenství a nalezli milost a pomoc v pravý čas. (Židům 4,16)
Když ve svých starostech voláš o pomoc, nedívej se netrpělivě na hodinky. Jen si je seřiď podle těch Jeho. Neboj se, Ježíš nebude mít zpoždění!
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama