Bůh nechce být na prvním místě v našem životě

19. září 2008 v 17:17 |  Podkroví
Tahle provokativní věta je mottem stejnojmenné kapitoly v knize "Na otci záleží" od amerického křesťanského poradce Kevina Lemana. Jeho slova mě zarazila. Poubouřila mě! Říkal jsem si, co je to za nesmysl. Když jsem se ale do knížky začetl, zastyděl jsem se a musel jsem geniální a přitom velmi jednoduché myšlence amerického kolegy dát za pravdu. Bůh totiž opravdu nechce být v našich životech na prvním místě... Chce být na všech místech našeho života, v úplně každé oblasti.
Leman píše: "Bůh chce být při všem, co děláme. Na našem pracovišti, s našimi manželskými partnery, s našimi dětmi - nedávejte Bohu číslo. On je nade vším. Chce celý váš život, ne jenom největší část vašeho života. Proto na vás naléhám, abyste Bohu nedávali pořadové číslo, ale dali mu sebe. Neizolujte Boha. Otevřete mu dveře do svého domova."
Co vy na to?
Boží Syn, Ježíš Kristus, přišel, abychom v něm poznali zachránce a přimkli se k němu. On je pravý Bůh a dárce věčného života.A proto si ho nedejte nikým a ničím zastínit. (1. list Janův 5,20-21)
 


Komentáře

1 Arenien Arenien | 23. září 2008 v 22:06 | Reagovat

To je hezký:-) ... a tak důležitý! Díky!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama