Reverend od "H" až po "M"

25. srpna 2008 v 0:00 |  Pracovna
Hudba (To nej z notové osnovy…)
Přiznám se, že muziku moc neposlouchám; jsem spíš na mluvené slovo. Když už si něco pustím, tak je to (mám strach, že teď se začnete dusit smíchy) Hanka Zagorová a Maruška Rottrová. Z křesťanských skupin můžu Citadelu 365 a Hillsongy (jakékoli generace). Taky mám hodně rád hip hop a rap.
Charakter (Jakých vlastností si vážím…)
Stručně a jasně: věrnost a schopnost odpustit.
Ideál (O jaké sním církvi…)
Na tohle téma bych mohl napsat diplomovou práci. Jednoduše to ale shrnu vizí našeho sboru: Církev, která spojuje lidi dohromady.
Jídlo (To nej z jídelního lístku…)
Poslední dobou zjišťuju, že se to dost mění. Nebojím se ale napsat, že drtivá většina jídel, které uvaří Karolínka. Nejraději mám ta, v nichž jsou tuny česneku. I já sám někdy oblíknu kuchařskou zástěru a výsledkem jsou většinou langoše.
Knihy (Co rád čtu…)
Bibli už jsem zmiňoval. Z křesťanských autorů je to pak Max Lucado, John Ortberg a Philip Yancey. Z beletrie rád šáhnu po E. S. Gardnerovi a jeho výřečném advokátovi Perry Masonovi. Moc hezky píší také John Grisham nebo Agatha Christie.
Láska (Jak se mě Bůh dotýká…)
Bůh mě "dostává" spoustou způsobů. Když jsem spolu o samotě a já si čtu Bibli; nebo když jsem obklopený fůrou lidí, ať už je to rodinka v podobě dětí a manželky nebo jsem s přáteli z Mozaiky.
Motto (Co mě oslovuje…)
Americký dramatik a držitel Nobelovy ceny Eugene O'Neil kdysi řekl: "Člověk se rodí jako rozbitá bytost. Celý život se snaží dát dohromady. Boží milost funguje jako lepidlo."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama