Reverend od "A" až po "G"

25. srpna 2008 v 0:01 |  Pracovna
Autoportrét (Jak vidím sám sebe…)
Jmenuji se Jakub Limr... Jako křesťan jsem prý nezdolný optimista. Osobně si to překládám jako "člověk plný naděje, co si neumí představit život bez Boží milosti". Jako manžel jsem hodně zamilovaný a vděčný. Jako táta jsem šťastný, i když aktuálně hodně unavený. Když mám chvilku pro sebe, tak čtu a čtu. Dokonce i při čištění zubů. Jsem takový sběratel příběhů. A pokud bych se měl omezit na stručná nacionále, tak z mojí občanky se dá vyčíst, že mi je devět a dvacet a bydlím v Hradci Králové, kde sloužím mezi báječnými lidmi už desátý rok.
Bolest (Co mě hodně trápí…)
Mohl bych tu psát o různých věcech, které vidím kolem sebe, ale nakonec mě stejně asi nejvíc trápí to, co vidím v sobě na místech, kam jsem Boha ještě nepustil nebo mu jen dovolil přijít na rychlou návštěvu. I když je toho víc, tak mám pocit, že sobectví vede.
Cestování (Oblíbené místo, kam rád jezdím…)
Jednoznačně České Středohoří - krajina, v níž jsem se narodil. Musím vždycky zamáčknout slzu v oku, když cestujeme z té naší královéhradecké placky do severních Čech k rodičům a před námi se otevírají kopce lemující údolí podél Labe.
Domov (Kolik členů má naše domácnost…)
Naše dcera Eliška vždycky, když se celá rodina soukáme do auta, obhlíží situaci a hlásí, že jsme celá kostička (čili čtvereček čili útvar o čtyřech stranách čili rodina složená ze čtyř individuí). Tu tvoří moje žena Karolínka, šestiletá Eliška, tříletý David a já.
Energie (Unavený, nebo plný síly?)
Jak kdy. Co vím ale určitě, že Bible je pro mě nejvydatnější snídaně ze všech a dodává mi energii na celý den. Moc se mi líbí také jeden citát, který jsem četl v souvislosti s obnovováním sil, protože se stále učím odpočívat: "Odpočinek není odměna za to, co jsi dnes udělal, ale příprava na další den."
Film (To nej ze stříbrného plátna…)
Jsem milovník filmů, takže nezůstanu jen u jednoho. Do mého top ten patří Forrest Gump, Čistá duše, z českých filmů je to na Samotě u lesa. A úplně na špici se stále drží Amazing Grace (česky jako Nezlomná vůle) - životní příběh Williama Wilberforce.
Galerie (Obrazárna mého srdce…)
Těch lidí, bez kterých si svůj život umím těžko představit je také pěkná fůra. Určitě rodina, pak můj nejlepší přítel Tomáš; přátelé jako Patrik a Filip… Můj život hodně ovlivnili Dan Drápal a Luboš Ondráček… Je to jen pár střípků, protože těch vzácných lidí kolem mě je fakt moc!
 


Komentáře

1 zaja zaja | 27. srpna 2008 v 11:01 | Reagovat

máš to tady hezký a útulný, budu sem chodit.zaja

2 Zbyněk Zbyněk | Web | 27. srpna 2008 v 11:34 | Reagovat

Ahoj Reverende. Díky za info o Tvém blogu. Zatím jsem přečetl první článek o Tobě a už vím, že sem budu rád chodit. Přeji Ti, aby Bůh stejně jako žehná tomu, když kážeš, žehnal tomu, až budeš psát. Jsem přesvědčený, že Tvůj blog bude stejným místem milosti a radosti, jako sbor, kterému sloužíš a který vedeš. Díky!!! :-)

3 ZuzkaS ZuzkaS | 27. srpna 2008 v 21:31 | Reagovat

Ahoj Jakube,, máš krásný blog a dobrý nápad. Děkuju, že jsem mohla číst tvoje články, ve kterých jsou zajímavé postřehy. Chci tě povzbudit do dalších a dalších. Má to smysl a povzbudí to. BTZ

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama