Kráčíme po vodách: Život přes palubu

27. srpna 2008 v 5:05 |  Kuchyň
Včera jsme opustili dvanáctičlennou posádku na rozbouřeném moři. Vyděšení rybáři sledují, jak se k jejich lodi po vodách kdosi blíží. "Vzchopte se, já jsem to, nebojte se!" ozve se mezi dvěma údery hromu. Fakt je to Ježíš? To jako přišel po hladině? Z bezpečí lodi testuje příchozího Petrův hlas:
"Pane, jsi-li to ty, poruč mi, ať přijdu k tobě po vodách!" (Matoušovo evangelium 14,28)
Lidská přirozenost miluje pohodlí a klídek. Všechno zvládnout, mít život pod kontrolou, užívat si ho podle svých představ. Loď znamená bezpečí na rozbouřeném moři. Loď znamená pohodlí tváří v tvář dešti. Kdo se ale odváží do vln, ocitá se na nepohodlném místě. Je najednou hodně blízko něčemu, co je nepříjemné, studené a mokré. A také často hodně nebezpečné. Je ale jeden důvod proč vylézt na vodu. Ježíš není v lodi - voda je to místo, kde čeká Ježíš.
Petr vystoupil z lodi, protože úplně nejvíc ze všeho chtěl být tam, kde je Ježíš. Zajímavé je, že Ježíš byl blízko lodi. Byl na dohled. Jedenácti apoštolům to stačilo; jednomu ne. Petr nechtěl být Ježíši blízko, chtěl být u něj na maximum. Tam, kde stojí On. Jedenáct apoštolů snilo, jaké to asi je kráčet po vodách. Jeden to zakusil. Jsou lidé, kterým stačí snít, pozorovat Ježíšovu blízkost z pohodlí lodi. Víra jde dál - až k Němu.
Nechtějte být jen dohled… Nechtějte být poblíž Něj… Vyskočte z lodi a udělejte těch pár kroků navíc. Jděte až k Němu. Čeká na vás!
 


Komentáře

1 Zbyněk Zbyněk | Web | 27. srpna 2008 v 11:42 | Reagovat

To je přesně to, po čem toužím a o co usiluji! Díky za povzbuzení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama